| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

Wpisy z tagiem: SP nr 23

sobota, 11 czerwca 2016

31.05.2016 w ramach Tygodnia Profilaktyki w Centrum Inicjatyw Społecznych Stara Bykowina na zaproszenie Filii CIS przyjechał z dwoma przedstawieniami  Teatr "Moralitet". W przedstawieniach uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 23 wraz z nauczycielkami.

"Smoczy festyn" to spektakl, który propaguje  zdrowy tryb życia. Pokazuje jak ważnymi dla naszego zdrowia są zdrowe żywienie i ruch fizyczny. 

Przedstawienie ma bajkowy, wesoły charakter.

"Na przedmieściach Królestwa Króla Lu, Smoki urządzają Smoczy Festyn. Smoki są dziwnymi osobnikami, gdyż nie żywią się Królewnami...  tylko warzywami i owocami. Słowem, preferują zdrowe odżywianie.  

Smoczy festyn zapowiada się atrakcyjnie: będą pieczone banany na smoczym ogni i jabłka w cieście wprost ze smoczego gardła.  Ponadto Smoki potrafią puszczać sztuczne ognie wprost ze swych smoczych gardeł. Każdego  Smoki ugoszczą gorącą herbatką malinową z miodem wprost ze swojej pasieki.

Żeby móc uczestniczyć w Smoczym Festynie wystarczy spełnić tylko jeden warunek,  trzeba się zdrowo odżywiać.

O tym wszystkim Misio Zdzisio dowiedział się ze swej książeczki, którą czytała mu Mama.  Zdzisio słuchając bajeczki o Smoczym Festynie niespodziewanie zasnął i nagle…

Nagle znalazł się w komnacie Króla Lu i o tym co dalej się działo, opowiada przedstawienie "Smoczy festyn". 

Przedstawienie zorganizowała Filia CIS w ramach programu profilaktycznego "Bądź wolny od uzależnień".

 

Wpis A.S.

 

czwartek, 08 października 2015

1 października 2015 w Centrum Inicjatyw Społecznych Stara Bykowina  odbyły się zajęcia warsztatowe dla klas piątych i szóstychj Szkoły Podstawowej nr 23.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez Teatr Profilaktyki i Edukacji "Maska"

Celem warsztatów było  uświadomienie młodzieży jak ważne w życiu jest podejmowanie dobrych decyzji, pokazanie, że uzależnienie to choroba, która stopniowo przejmuje władzę nad człowiekiem i zmienia jego system wartości.
Dzięki warsztatom młodzież dowiedziała się jakie mechanizmy rządzą uzależnieniem od alkoholu, narkotyków, dopalaczy i
w jaki sposób wykształcić w sobie postawę asertywną.
    

 

Wpis A. S.

sobota, 26 września 2015
 

25 września 2015 uczniowie klasy I B i klasy  I C zostali zaproszeni przez CIS - Stara Bykowina do obejrzenia bajki pt. "Wielka ucieczka" w wykonaniu Teatru Profilaktyki i Edukacji "Maska" z Krakowa. 

"Wielka ucieczka" to  bajka o zasadach bezpieczeństwa. 

Aktorzy w przystępny i zabawny sposób pokazują dzieciom jak należy się prawidłowo zachowywać w różnych sytuacjach. Bohaterowie bajki pomagają dzieciom  zrozumieć, dlaczego należy uważać na nieznajomych, jak bezpiecznie poruszać się po drogach lub na jakie niebezpieczeństwa narażone są  w wolnym czasie. Ponadto ostrzegają przed używkami takimi jak: alkohol, narkotyki, papierosy. 

Dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w spektaklu, co sprawiło im dużo radości. Dzięki temu też dzieci mogły łatwiej  zapamiętać najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

Przedstawienie odbyło się w ramach programu profilaktycznego  Miejskiej Biblioteki Publicznej w  Rudzie Śląskiej  „Zanim spróbujesz”.Wpis  A. S.

wtorek, 18 czerwca 2013

18.06.13 r. na zaproszenie Filii CIS przyjechał Teatr ART-RE z Krakowa.  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 wraz z nauczycielkami mogli zobaczyć przedstawienie "Skrzat Titelitury", na motywach baśni braci Grimm.

 

 

 

Impreza została zorganizowała przez Filię CIS w ramach  akcji "Nie zmarnuj swojego życia"

sobota, 15 czerwca 2013

10.06.13. Filia CIS zorganizowała spotkanie autorskie. Zaproszonym gościem był Marcin Pałasz - autor wielu książek dla dzieci m. in.: "Hecy nie z tej ziemi", "Licencji na zawołanie", "Dziwnych przypadków Ferdynanda Szkodnika", "Sposobu na Elfa". W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl.3A  i 3B ze Szkoły Podstawowej nr 23.

Już po pierwszych minutach spotkania okazało się, że Marcin Pałasz to przesympatyczny człowiek z dużym poczuciem humoru.   Już od pierwszych chwil nawiązał świetny kontakt z dziećmi. Opowiadał o swoim życiu i o twórczości.

Marcin Pałasz opowiadał  o książkach, o tym, jak to się stało, że napisał swoją pierwszą książkę, dlaczego nie został astronomem,skąd czerpie pomysły na nowe książki, kim są bohaterowie jego książek.

Autor podzielił się też śmiesznymi anegdotami ze swojego życia i swoich bliskich, powodując wybuchy śmiechu u dzieci.

Dzieci zadawały wiele pytań, na które Marcin Pałasz chętnie odpowiadał. 

Na zakończenie spotkania  każde dziecko mogło otrzymać autograf Marcina Pałasza.Oczywiście my też dostałyśmy:)

 

Dla zainteresowanych - tytułowy Elf, w całej okazałości :)

źródło: internet

 

 Wpis A.S.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6