| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

Wpisy z tagiem: SP nr 23

niedziela, 30 kwietnia 2017

20 i 24 kwietnia b.r. Filia CIS zorganizowała lekcje biblioteczne dotyczące historii książki. Wzięli w nich udział uczniowie klasy IV A i IV B Szkoły Podstawowej nr 23.

Tematyka lekcji związana była z książką i jej historią. Uczniowie dowiedzieli się jak dawniej wyglądała książka, jak zmieniała się na przestrzeni wieków, z czego była zrobiona, kto wytwarzał książki i w jaki sposób to się odbywało.

Na lekcji zostało też omówione pismo, które zaistniało wraz z powstaniem książki. Pismo zanim zaczęło wyglądać tak jak dzisiaj też się zmieniało i przechodziło kilka etapów rozwoju.

Na zakończenie lekcji, uczniowie z zainteresowaniem oglądali najciekawsze książki ze zbiorów biblioteki.

Wpis A.S.piątek, 24 lutego 2017

W dniach 15 lutego i 16 lutego 2017 Filia CIS zorganizowała wycieczki do biblioteki dla uczniów kl. VIA i kl. VIB Szkoły Podstawowej nr 23.

Młodzież zapoznała się z wypożyczalnią dla dzieci i wypożyczalnią dla dorosłych. Miała możliwość przyjrzenia się  pracy elektronicznej wypożyczalni.Po oprowadzeniu po naszej bibliotece i omówieniu pracy w programie bibliotecznym Prolib, młodzież została zaproszona do sali komputerowej, gdzie została przeprowadzona druga część zajęć czyli lekcje biblioteczne.  Lekcje biblioteczne dotyczyły  katalogu elektronicznego OPAC. Zaprezentowano  pracę w katalogu elektronicznym. Pokazano możliwości i funkcje katalogu elektronicznego oraz korzyści jakie niesie korzystanie przez użytkowników z katalogu OPAC (zamawianie, rezerwacja, prolongaty online).

Na zakończenie lekcji,  każdy uczeń otrzymał za zadanie sporządzenie karty katalogowej. Wpis A.S.

piątek, 18 listopada 2016

17 listopada 2016 gościły u nas dzieci z 2 kl Szkoły Podstawowej nr 23.

Uczniowie zapoznali się z wypożyczalnią dla dzieci i dla dorosłych, zobaczyli  w jaki sposób książki są rozmieszczone na regałach.

Dowiedziały się na czym polega  praca bibliotekarza, jak należy dbać o książki

Zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki. Dowiedziały się na czym polega wypożyczanie książek i co należy zrobić żeby zostać czytelnikiem biblioteki.

 

 

Później ...........

Dzieci wysłuchały książki Kornela Makuszyńskiego "120 przygód koziołka Matołka",  jednocześnie miały też możliwość oglądania ilustracji na dużym ekranie.

Autor z humorem opowiada o  przygodach koziołka, który wyruszył na poszukiwanie Pacanowa, gdzie "kozy kują". Podczas wędrówki przeżywa wiele różnych przygód,  popada w liczne tarapaty na lądzie, morzu, w dalekich i egzotycznych krajach.Na zakończenie każde dziecko otrzymało od nas zakładki do książki.

Wpis A. S.

 

 

czwartek, 17 listopada 2016

03. listopada 2016 zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne pt "Dopalacze - nie żyj złudzeniami". Warsztaty odbyły się w ramach programu profilaktycznego "Bądź wolny od uzależnień".

Warsztaty miały na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat dopalaczy i  ich destrukcyjnego działania na zdrowie fizyczne i psychiczne.  Uświadomiły dzieciom jak ważne jest podejmowanie w życiu właściwych decyzji. Pomogły zrozumieć czym jest asertywność  i jej znaczenie w
grupie rówieśniczej,  czym jest manipulacja i jak się przejawia.

Wpis A.S.wtorek, 15 listopada 2016

W dniu 02.11.16 Filię CIS odwiedzili uczniowie  2 kl. Szkoły Podstawowej nr 23.

Dzieci zwiedziły wypożyczalnie, dowiedziały się  w jaki sposób książki są rozmieszczone na półkach, uczyły się w jaki rozpoznawać książki przeznaczone dla ich grupy wiekowej. 

Zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki. Dowiedziały się w jaki sposób u nas wypożycza się książki i co należy zrobić żeby zostać czytelnikiem biblioteki.

Wpis A. S.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6