| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi

Wpisy z tagiem: teatr EDU-ARTIS

wtorek, 21 listopada 2017

14 listopada br. w ramach akcji profilaktycznej "Masz szansę - powiedz stop" na zaproszenie naszej filii wystąpił Teatr Edukacyjno-Profilaktyczny "Edu - Artis".

Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstej ze Szkoły podstawowej nr 23  wzięli udział w  przedstawieniu o tematyce profilaktycznej pt. "Agresji mówię nie!".

Spektakl miał za zadanie przybliżyć trudności i problemy z jakimi na co dzień mają do czynienia dzieci w domu, w szkole, spotykając się z rówieśnikami.

W czasie przedstawienia aktorzy wcielający się w role nastolatków pokazali jak łatwo można ulec złu i agresji. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu, poznały sposoby pozwalające unikać takich zachowań.

 

Wpis A. S.

wtorek, 14 czerwca 2016

Filia CIS zaprosiła dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 na przedstawienie Teatru EDU-ARTIS pt. "W domku Baby Jagi". Po zakończonym przedstawieniu dzieci wzięły udział  w warsztatach „Kolorowy Talerz”  przygotowanych przez aktorów teatru „EDU-ARTIS”.

"W domku Baby Jagi" to spektakl o zdrowym stylu życia, którego bohaterami są postaci znane z baśni Jaś i Małgosia.

Celem przedstawienia było zachęcenie dzieci do zmiany swoich nawyków żywieniowych. Pokazanie, że jedzenie słodyczy, czipsów nie jest zdrowe. Dzieci dowiedziały się dlaczego warto dbać o zdrowie, jakie są  zalety jedzenia warzyw i owoców.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, chętnie odpowiadały na pytania oraz ćwiczyły i tańczyły  razem z aktorami.

Tematyka warsztatu "Kolorowy talerz" również dotyczyła zdrowego odżywiania. Warsztat miał na celu naukę właściwych nawyków żywieniowych.

Poprzez wspólną zabawę, taniec, piosenki dzieci zaznajomiły się z zasadami zdrowego odżywiania. Imprezy zorganizowano w ramach programu "Bądź wolny od uzależnień"

 

Wpis A.S.