| < Styczeń 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tagi

Wpisy z tagiem: tydzień bibliotek

sobota, 13 maja 2017

12 maja 2017 r. w ramach Tygodnia Bibliotek Filia CIS zorganizowała dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 31 zajęcia literacko-plastyczne pt. "Korowód bajek".

Wzięły w nich udział przedszkolaki z grupy "Motylki'.

W trakcie zajęć dzieci wysłuchały opowiadania Wiesława Drabika pt. "Korowód bajek". Po przeczytaniu książeczki rozmawialiśmy z dziećmi o ulubionych, baśniowych postaciach. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na zagadki dotyczące bohaterów znanych z bajek.

Na zakończenie dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych.

 

Wpis A.S.

 

wtorek, 31 maja 2016

W naszej bibliotece, w maju w ramach Tygodnia Bibliotek spotkałyśmy się z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 45, by porozmawiać o książkach i bibliotece.Dzieci zostały zapoznane z wyglądem wypożyczalni, układem książek na półce.

W przystępny sposób  opowiedziałyśmy na czym polega praca w naszej bibliotece.  Dzieci dowiedziały się co należy zrobić by zostać czytelnikiem naszej biblioteki, i w jaki wypożycza książki.Pokazałyśmy przedszkolakom, że książki  różnią się między sobą. Oprócz książek papierowych, które się czyta, można spotkać książki dźwiękowe - audiobooki, których się słucha.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się książki przestrzenne :i w zbliżeniu .....Dużo emocji u dzieci wywołało porównanie najcięższej książki z najmniejszą książką - miniaturką.

Wpis A. S. 

poniedziałek, 09 maja 2016

 

SEMPER FIDELIS...

DZIEŃ
BIBLIOTEKARZATydzień
BIBLIOTEKwpis: J.O.

środa, 20 maja 2015

W Tygodniu Bibliotek Filię CIS odwiedziły wraz z nauczycielkami dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 45.

Przedszkolaki zapoznały się z biblioteką, książkami. Dowiedziały się w jaki sposób wypożycza się książki w naszej bibliotece. Zaprezentowałyśmy też dzieciom w jaki sposob zostaje się czytelnikiem biblioteki.

Na zakończenie spotkania, tradycyjnie już przedszkolaki otrzymały od nas zakładki.

 

 

Wpis A.S.

8 maja 2015 w ramach Tygodnia Bibliotek Filia CIS  zaprosiła uczniów Gimnazjum nr 6  na wycieczkę do biblioteki. W ramach wycieczki uczniowie zapoznali się z pracą komputerowej wypożyczalni.  

 

Po krótkim oprowadzeniu po naszej bibliotece i omówieniu pracy w programie bibliotecznym Prolib, młodzież została zaproszona do sali komputerowej.       Filia CIS zorganizowała dla uczniów prezentację katalogu elektronicznego OPAC. Pokazano możliwości i funkcje katalogu elektronicznego oraz korzyści jakie niesie korzystanie przez użytkowników z katalogu OPAC (zamawianie, rezerwacja, prolongaty online).

 

Wpis A.S.