| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

Wpisy z tagiem: bajkoczytanie

poniedziałek, 30 maja 2016

 

 W ubiegłym miesiącu bibliotekarka spotkała się z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 31 na głośnym czytaniu bajek.

Przedszkolaki z grupy "Motylki" wysłuchały zabawnego opowiadania Rory Tyger o Niutusiu, który razem ze swoim ulubionym pluszakiem Gryzakiem wyrusza odważnie w  mrok, by sprawdzić co to za straszne hałasy słychać w mieszkaniu.

 

Dzieci z grupy "Kotki" z kolei słuchały opowiadania z serii "Ach te zwierzaki" pt. "Zajączki".

 

Starsze dzieci z grupy "Biedronek" z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. "Przepraszam, czy  jesteś czarownicą?".

Jest to historia czarnego kota Herberta, który  często przesiaduje w bibliotece publicznej.  Pewnego razu z książki "Encyklopedia czarownic", dowiaduje się, że czarownice lubią czarne koty. Wpada więc na pomysł, by taką czarownicę odszukać. Tylko jak ma znaleźć czarownicę, skoro nigdy żadnej do tej pory nie widział?

 

Wpis A. S.

wtorek, 29 marca 2016

W marcu ponownie w Miejskim Przedszkolu nr 31 odbyło się głośne czytanie bajek.Dzieci z grupy "Kotki" wysłuchały opowiadania Wiesława Drabika pt. "Gdzie zniknęła kurka z wiejskiego podwórka". Książeczka zawiera opowiadania o zaginionej kurce. Jest w niej dużo kolorowych ilustracji, które  bardzo spodobały się dzieciom.

Przedszkolaki z grupy "Motylki" wysłuchały opowiadania Mateusza Galicy „Przygody Wiercipiętka”. Książka w zabawny, ale jednocześnie pouczający sposób przedstawia świat Wiercipiętka, jego rodziny i przyjaciół.

"Puchate trzmieliki" to zbiór opowiadań, które wysłuchały dzieci z grupy "Biedronki". Dzieci usłyszały wesołe historie o trzmielikach - Bzyczku i Buczku, którzy  po przespaniu długiej jesieni i zimy przeżywają wesołe  przygody.  

Wpis A.S.

środa, 03 lutego 2016

3 lutego 2016 w Miejskie Przedszkole nr 31 odwiedziła bibliotekarka by przeczytać przedszkolakom bajki.

 

Grupa przedszkolaków "Motylki" i  "Biedronki" wysłuchały opowiadania o przygodach Błękitnego Króliczka wśród leśnych przyjaciół.

Przedszkolaki z grupy "Kotków" wysłuchały dwóch opowiadań o  przygodach sympatycznego skrzata o dźwięcznym imieniu Lenek.W jednym z nich „Mały Lenek, leśny ludek, co w orzeszku ma mieszkanie, postanowił upolować gąsienicę na śniadanie.”  

W drugim „Mały Lenek, leśny ludek, co w orzeszku sobie mieszka, chciał pojechać w odwiedziny do kuzyna, skrzata Leszka".  

 Wpis A.S.

 

piątek, 22 stycznia 2016

22 stycznia  2016 Filia CIS zainaugurowała  comiesięczne spotkania przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 31 z książką.

Mali słuchacze z grupy "Motylki" wysłuchali opowiadania Paulette Bourgeois pt. "Franklin ma zły dzień". Dowiedziały się z niego, że nawet dziecko podobnie jak dorosły może mieć zły dzień.

Przedszkolaki z grupy "Kotki" wysłuchały krótkiej bajki Teresy Cedro pt. "Myszki", opisującej  z humorem przygody myszek, które pod nieobecność kota trafiły do spiżarni.

Zaś grupa "Biedronek"  wysłuchała opowiadania "Wyścig" z książki  Renaty Piątkowskiej "Piegowate opowiadania", którego bohaterem jest przedszkolak Tomek i jego niezwykłe przygody.

 

Wpis A.S.

poniedziałek, 07 grudnia 2015

W listopadzie 2015 przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 31 wysłuchały kilku bajek.

Grupa "Maluchów" wysłuchała opowiadań „Krówka”  i „Przygody pieska Boryska” z serii  „ W Zagrodzie”.

Starsze dzieci wysłuchały opowiadań „Królewna Iskierka” i „Prezent od gwiazdki” zebranych   w  książce  „Opowieści przy kominku”.Wpis A. S. 

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7