| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

Wpisy z tagiem: bajkoczytanie

piątek, 02 grudnia 2016

W listopadzie br. w Miejskim Przedszkolu nr 31 odbyło się głośne czytanie bajek. Bibliotekarka wybrała do przeczytania dzieciom kilka ciekawych i zabawnych książeczek.

Przedszkolaki z grupy "Motylki" wysłuchały opowiadania Christla Vogla z książki "Najwspanialsze opowieści o elfach". Opowiada ona o magicznym świecie elfów. Opisuje ich codzienne problemy, małe zmartwienia i przygody.Najmłodsze dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania Ewy Stadtmuller pt. "Jak skrzat Jagódka budował domek". Skrzat Jagódka postanawia wybudować domek dla siebie i dla swojej żony, Poziomki.  Przyjaciele Jagódki postanawiają mu pomóc.Zapraszają pracowitego skrzata do swoich domów, żeby mógł się po nich rozejrzeć. A Poziomka wierzy, że jej mąż zbuduje najpiękniejszy dom w całej okolicy.Grupa "Biedronki" wysłuchała opowiadania Jerzego Siatkiewicza "Serafin wyrusza w świat".  Bohaterem jest młody piżmak Serafin, który rozpoczyna samodzielne życie. Buduje dom i zaprzyjaźnia się ze szczurem Archibaldem. Spotyka różne zwierzęta i przeżywa wiele przygód.

 

Wpis A. S.

 

piątek, 18 listopada 2016

17 listopada 2016 gościły u nas dzieci z 2 kl Szkoły Podstawowej nr 23.

Uczniowie zapoznali się z wypożyczalnią dla dzieci i dla dorosłych, zobaczyli  w jaki sposób książki są rozmieszczone na regałach.

Dowiedziały się na czym polega  praca bibliotekarza, jak należy dbać o książki

Zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki. Dowiedziały się na czym polega wypożyczanie książek i co należy zrobić żeby zostać czytelnikiem biblioteki.

 

 

Później ...........

Dzieci wysłuchały książki Kornela Makuszyńskiego "120 przygód koziołka Matołka",  jednocześnie miały też możliwość oglądania ilustracji na dużym ekranie.

Autor z humorem opowiada o  przygodach koziołka, który wyruszył na poszukiwanie Pacanowa, gdzie "kozy kują". Podczas wędrówki przeżywa wiele różnych przygód,  popada w liczne tarapaty na lądzie, morzu, w dalekich i egzotycznych krajach.Na zakończenie każde dziecko otrzymało od nas zakładki do książki.

Wpis A. S.

 

 

wtorek, 15 listopada 2016

W październiku najmłodsza grupa przedszkolaków  z Miejskiego Przedszkola nr 31 spotkała się z bibbliotekarką na głośnym czytaniu bajek.

Dzieci z grupy "Kotki" wysłuchały dwóch opowiadań.

 

"Kłopoty zajączka"  to opowiadanie, w którym  mały zajączek, krótkowidz ciągle wpada w tarapaty. A dlaczego tak się dzieje, dzieci dowiedziały się po wysłuchaniu książeczki. 

"Psiaki"  to wesołe historyjki o pieskach mieszkających w gospodarstwie i ich wesołych przygodach.

 DSCN1837a1

 

Wpis A.S.

 

czwartek, 29 września 2016

We wrześniu bibliotekarka spotkała się z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 31 na głośnym czytaniu bajek.

Przedszkolaki z najmłodszej grupy wysłuchały bajki Francesci Lopez pt. "Poznajemy świat".Dzieci z grupy "Motylki" i "Biedronki" wysłuchały opowiadania Elżbiety Kiernickiej pt. "Borsuk Anatol".

Wpis A.S.

 

 

sobota, 11 czerwca 2016

3 czerwca br. w odbyło się głośne czytanie bajek w Miejskim Przedszkolu nr 31.

 

Przedszkolaki z grupy "Motylki" wysłuchały opowiadania Elżbiety Kiernickiej "Chruptaki z Mysiej Doliny"

Jest to zbiór opowiadań o mysiej rodzinie, dość licznej i jej przygodach.

 Dzieci z grupy "Biedronki" wysłuchały opowiadania Pierra Probsta pt. "Karolina na wakacjach"

Tytułową bohaterką jest dziewczynka o imieniu Karolina, która postanowiła razem ze swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi wybrać się na wycieczkę do kempingu nad Modrym Jeziorem.

Najmłodsza grupa przedszkolaków wysłuchała dwóch króciutkich bajek Jolanty Krysztofiak: "Twoja różowa bajeczka"  i "Twoja żółta bajeczka". 

Wpis A. S.

 

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7