| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

Wpisy z tagiem: bajkoczytanie

wtorek, 27 czerwca 2017

W czerwcu w Miejskim Przedszkolu nr 31 odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym bajkoczytanie.

Przedszkolaki z grupy "Biedronki" wysłuchały opowiadania G. Wagener pt. "Wilczek".

"Wilczek" to opowiadanie o akceptacji i tolerancji. Mały Wilczek nie jest taki sam jak inne wilki. Nie poluje na zające tylko się z nimi bawi, zamiast łowić ryby woli się kąpać w wodzie, a do tego najbardziej na świecie lubi szczaw. Wilczek próbuje się zmienić, ale nie przynosi to żadnego rezultatu. W końcu postanawia się nie zmieniać i zostać takim jaki jest.

Wilczek musi nauczy się siebie akceptować, ale akceptacji też uczą się jego rodzice i przyjaciele.

Opowiadanie zostało zilustrowane przez Józefa Wilkonia.Dzieci z grupy "Motylki" wysłuchały jednego z opowiadań zawartych w książce J. Landak pt. "Mali przyjaciele. Dziecięcy świat przygód".

W tej książce znajdują się wesołe opowiadania opisujące przygody dzieci w ZOO, otrzymanie paczki z prezentami, zabawę w teatrzyk, pierwsze dni w przedszkolu, czy przygotowanie niespodzianki dla rodziców. Dzieci razem z bohaterami bawią się, poznają otaczający świat, przeżywają pozytywne emocje. Najmłodsza grupa przedszkolaków wysłuchała opowiadania S D. Rogeona pt. "Piotruś zgubił swojego króliczka".

Bohaterem książeczki jest sprytny, ciekawy wszystkiego, psotny chłopiec Piotruś. Pod nieobecność rodziców razem ze swoim wiernym pieskiem Maksiem, każdego dnia przeżywa wiele przygód.

 

Wpis A. S. 

 

niedziela, 21 maja 2017

W maju, w Miejskim Przedszkolu nr 31 bibliotekarka spotkała się z dziećmi na  głośnym czytaniu bajek.

Najmłodsze dzieci z grupy "Kotki" wysłuchały opowiadania z serii  "Ach te zwierzaki" i krótkiego wierszyka Jana Brzechwy pt. "Jajko"

 

Przedszkolaki z grupy "Motylki" wysłuchały opowiadania z książki Daniela Jorisa pt. "Artur i czarodziejska księga". Jest to historia małego chłopca, który na strychu znalazł starą książkę z magicznymi zaklęciami. Dzięki nim potrafi zamieniać się w różne zwierzęta. I teraz, nie ruszając się z domu może przeżywać różne przygody, towarzyszy mu wesoła myszka - Karolek.

Wpis A. S.

środa, 26 kwietnia 2017

20 kwietnia b.r.  z przedszkolakami  z Miejskiego Przedszkola nr 31 spotkała się  bibliotekarka na głośnym czytaniu bajek.

Dzieci z grupy "Biedronek" wysłuchały wesołych opowiadań z książki   Claire Freedman "Wiosenne niespodzianki".

Bohaterowie książki to Rudasek i Kłapouszek. Oto nadeszła już wiosna, nastał czas wiosennych porządków.  Rudasek i Kłapouszek mają dużo pracy w ogródku, wkładają więc kalosze i pędzą na dwór.  Ale zaskakują ich coraz to nowe, wiosenne niespodzianki... 

Przedszkolaki z najmłodszej grupy wysłuchały kilku opowiadań z książki Agnieszki Frączek "Babcia bajki opowiada".

 O piesku Burku, osiołku Guciu, kurczątkach, strachu na wróble, echu mieszkającym w studni i jeszcze wielu bohaterach.   

Wpis A. S.

piątek, 10 lutego 2017

W dniu 8 lutego dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 31 odwiedziła bibliotekarka.

Dzieci z każdej grupy wysłuchały kilku bajek.

Grupa "Biedronki" wysłuchała opowiadania Gillian Lobel pt. "Marzenia małego misia".

Najmłodsza grupa - "Kotki" wysłuchała bajki Zofii Siewak-Sojki "Wesołe zoo".

Dzieci z grupy "Motylki" wysłuchały opowiadania Sue Hall pt. "Snacz śmieszny psiak i jego świat".

 

 

"Marzenia małego misia to opowieść o małym  misiu, który  ma wielkie marzenie. Pragnie znaleźć dla swojej mamy najlepszy na świecie prezent urodzinowy. Nagle dostrzegł na niebie cudowną, lśniącą gwiazdkę. Byłaby idealnym prezentem! Ale jak Małemu Misiowi uda się zdjąć gwiazdkę z tak wysoka? Może dzięki pomocy przyjaciół jego najgorętsze marzenie się spełni... Pełna łagodnego humoru, podnosząca na duchu opowieść o magii przyjaźni i miłości."Wesołe zoo" to zbiór wesołych historyjek o zwierzętach zamieszkujących zoo i ich przygodach "Snacz śmieszny psiak i jego świat" to książka, której głównym bohaterem jest piesek Snacz. Snacz to śmieszny, łaciaty piesek, który ciągle ma jakieś problemy. Na szczęście przyjaciele Snacza zawsze znajdują lekarstwo na psie smutki.Wpis A.S.

środa, 14 grudnia 2016

9 grudnia dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 31 mogły wysłuchać kilku opowiadań.Przedszkolaki z grupy "Motylki" wysłuchały opowiadania "Papierowa kłótnia" z książki Doroty Skwark "Opowieści przy kominku".

Dzieci z grupy "Biedronki" wysłuchały opowiadania "Mikołajowy problem" z książki Doroty Skwark "Opowieści przy kominku".

 Grupa "kotki" wysłuchała krótkiego opowiadania Paulette Bourgeois "Franklin przygotowuje święta".

To kolejna książeczka opisująca przygody zielonego żółwia Franklina i jego przyjaciół. Franklin nocuje u swojego przyjaciela, misia i… razem postanawiają przygotować święta. Okazuje się, że nie wszystko jest takie jak we własnym domu. Wspólne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia zapowiadają się wspaniale, ale… nie wszystko idzie zgodnie z planem. Jednak jak zawsze u Franklina, wszystko dobrze się kończy.

 Wpis A. S.

 

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7