| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

Wpisy z tagiem: przedszkole

sobota, 11 czerwca 2016

3 czerwca br. w odbyło się głośne czytanie bajek w Miejskim Przedszkolu nr 31.

 

Przedszkolaki z grupy "Motylki" wysłuchały opowiadania Elżbiety Kiernickiej "Chruptaki z Mysiej Doliny"

Jest to zbiór opowiadań o mysiej rodzinie, dość licznej i jej przygodach.

 Dzieci z grupy "Biedronki" wysłuchały opowiadania Pierra Probsta pt. "Karolina na wakacjach"

Tytułową bohaterką jest dziewczynka o imieniu Karolina, która postanowiła razem ze swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi wybrać się na wycieczkę do kempingu nad Modrym Jeziorem.

Najmłodsza grupa przedszkolaków wysłuchała dwóch króciutkich bajek Jolanty Krysztofiak: "Twoja różowa bajeczka"  i "Twoja żółta bajeczka". 

Wpis A. S.

 

wtorek, 31 maja 2016

W naszej bibliotece, w maju w ramach Tygodnia Bibliotek spotkałyśmy się z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 45, by porozmawiać o książkach i bibliotece.Dzieci zostały zapoznane z wyglądem wypożyczalni, układem książek na półce.

W przystępny sposób  opowiedziałyśmy na czym polega praca w naszej bibliotece.  Dzieci dowiedziały się co należy zrobić by zostać czytelnikiem naszej biblioteki, i w jaki wypożycza książki.Pokazałyśmy przedszkolakom, że książki  różnią się między sobą. Oprócz książek papierowych, które się czyta, można spotkać książki dźwiękowe - audiobooki, których się słucha.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się książki przestrzenne :i w zbliżeniu .....Dużo emocji u dzieci wywołało porównanie najcięższej książki z najmniejszą książką - miniaturką.

Wpis A. S. 

poniedziałek, 30 maja 2016

 

 W ubiegłym miesiącu bibliotekarka spotkała się z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 31 na głośnym czytaniu bajek.

Przedszkolaki z grupy "Motylki" wysłuchały zabawnego opowiadania Rory Tyger o Niutusiu, który razem ze swoim ulubionym pluszakiem Gryzakiem wyrusza odważnie w  mrok, by sprawdzić co to za straszne hałasy słychać w mieszkaniu.

 

Dzieci z grupy "Kotki" z kolei słuchały opowiadania z serii "Ach te zwierzaki" pt. "Zajączki".

 

Starsze dzieci z grupy "Biedronek" z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. "Przepraszam, czy  jesteś czarownicą?".

Jest to historia czarnego kota Herberta, który  często przesiaduje w bibliotece publicznej.  Pewnego razu z książki "Encyklopedia czarownic", dowiaduje się, że czarownice lubią czarne koty. Wpada więc na pomysł, by taką czarownicę odszukać. Tylko jak ma znaleźć czarownicę, skoro nigdy żadnej do tej pory nie widział?

 

Wpis A. S.

wtorek, 29 marca 2016

W marcu ponownie w Miejskim Przedszkolu nr 31 odbyło się głośne czytanie bajek.Dzieci z grupy "Kotki" wysłuchały opowiadania Wiesława Drabika pt. "Gdzie zniknęła kurka z wiejskiego podwórka". Książeczka zawiera opowiadania o zaginionej kurce. Jest w niej dużo kolorowych ilustracji, które  bardzo spodobały się dzieciom.

Przedszkolaki z grupy "Motylki" wysłuchały opowiadania Mateusza Galicy „Przygody Wiercipiętka”. Książka w zabawny, ale jednocześnie pouczający sposób przedstawia świat Wiercipiętka, jego rodziny i przyjaciół.

"Puchate trzmieliki" to zbiór opowiadań, które wysłuchały dzieci z grupy "Biedronki". Dzieci usłyszały wesołe historie o trzmielikach - Bzyczku i Buczku, którzy  po przespaniu długiej jesieni i zimy przeżywają wesołe  przygody.  

Wpis A.S.

środa, 03 lutego 2016

3 lutego 2016 w Miejskie Przedszkole nr 31 odwiedziła bibliotekarka by przeczytać przedszkolakom bajki.

 

Grupa przedszkolaków "Motylki" i  "Biedronki" wysłuchały opowiadania o przygodach Błękitnego Króliczka wśród leśnych przyjaciół.

Przedszkolaki z grupy "Kotków" wysłuchały dwóch opowiadań o  przygodach sympatycznego skrzata o dźwięcznym imieniu Lenek.W jednym z nich „Mały Lenek, leśny ludek, co w orzeszku ma mieszkanie, postanowił upolować gąsienicę na śniadanie.”  

W drugim „Mały Lenek, leśny ludek, co w orzeszku sobie mieszka, chciał pojechać w odwiedziny do kuzyna, skrzata Leszka".  

 Wpis A.S.

 

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10