| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

Wpisy z tagiem: przedszkole

piątek, 10 lutego 2017

W dniu 8 lutego dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 31 odwiedziła bibliotekarka.

Dzieci z każdej grupy wysłuchały kilku bajek.

Grupa "Biedronki" wysłuchała opowiadania Gillian Lobel pt. "Marzenia małego misia".

Najmłodsza grupa - "Kotki" wysłuchała bajki Zofii Siewak-Sojki "Wesołe zoo".

Dzieci z grupy "Motylki" wysłuchały opowiadania Sue Hall pt. "Snacz śmieszny psiak i jego świat".

 

 

"Marzenia małego misia to opowieść o małym  misiu, który  ma wielkie marzenie. Pragnie znaleźć dla swojej mamy najlepszy na świecie prezent urodzinowy. Nagle dostrzegł na niebie cudowną, lśniącą gwiazdkę. Byłaby idealnym prezentem! Ale jak Małemu Misiowi uda się zdjąć gwiazdkę z tak wysoka? Może dzięki pomocy przyjaciół jego najgorętsze marzenie się spełni... Pełna łagodnego humoru, podnosząca na duchu opowieść o magii przyjaźni i miłości."Wesołe zoo" to zbiór wesołych historyjek o zwierzętach zamieszkujących zoo i ich przygodach "Snacz śmieszny psiak i jego świat" to książka, której głównym bohaterem jest piesek Snacz. Snacz to śmieszny, łaciaty piesek, który ciągle ma jakieś problemy. Na szczęście przyjaciele Snacza zawsze znajdują lekarstwo na psie smutki.Wpis A.S.

środa, 14 grudnia 2016

9 grudnia dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 31 mogły wysłuchać kilku opowiadań.Przedszkolaki z grupy "Motylki" wysłuchały opowiadania "Papierowa kłótnia" z książki Doroty Skwark "Opowieści przy kominku".

Dzieci z grupy "Biedronki" wysłuchały opowiadania "Mikołajowy problem" z książki Doroty Skwark "Opowieści przy kominku".

 Grupa "kotki" wysłuchała krótkiego opowiadania Paulette Bourgeois "Franklin przygotowuje święta".

To kolejna książeczka opisująca przygody zielonego żółwia Franklina i jego przyjaciół. Franklin nocuje u swojego przyjaciela, misia i… razem postanawiają przygotować święta. Okazuje się, że nie wszystko jest takie jak we własnym domu. Wspólne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia zapowiadają się wspaniale, ale… nie wszystko idzie zgodnie z planem. Jednak jak zawsze u Franklina, wszystko dobrze się kończy.

 Wpis A. S.

 

piątek, 02 grudnia 2016

W listopadzie br. w Miejskim Przedszkolu nr 31 odbyło się głośne czytanie bajek. Bibliotekarka wybrała do przeczytania dzieciom kilka ciekawych i zabawnych książeczek.

Przedszkolaki z grupy "Motylki" wysłuchały opowiadania Christla Vogla z książki "Najwspanialsze opowieści o elfach". Opowiada ona o magicznym świecie elfów. Opisuje ich codzienne problemy, małe zmartwienia i przygody.Najmłodsze dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania Ewy Stadtmuller pt. "Jak skrzat Jagódka budował domek". Skrzat Jagódka postanawia wybudować domek dla siebie i dla swojej żony, Poziomki.  Przyjaciele Jagódki postanawiają mu pomóc.Zapraszają pracowitego skrzata do swoich domów, żeby mógł się po nich rozejrzeć. A Poziomka wierzy, że jej mąż zbuduje najpiękniejszy dom w całej okolicy.Grupa "Biedronki" wysłuchała opowiadania Jerzego Siatkiewicza "Serafin wyrusza w świat".  Bohaterem jest młody piżmak Serafin, który rozpoczyna samodzielne życie. Buduje dom i zaprzyjaźnia się ze szczurem Archibaldem. Spotyka różne zwierzęta i przeżywa wiele przygód.

 

Wpis A. S.

 

wtorek, 15 listopada 2016

W październiku najmłodsza grupa przedszkolaków  z Miejskiego Przedszkola nr 31 spotkała się z bibbliotekarką na głośnym czytaniu bajek.

Dzieci z grupy "Kotki" wysłuchały dwóch opowiadań.

 

"Kłopoty zajączka"  to opowiadanie, w którym  mały zajączek, krótkowidz ciągle wpada w tarapaty. A dlaczego tak się dzieje, dzieci dowiedziały się po wysłuchaniu książeczki. 

"Psiaki"  to wesołe historyjki o pieskach mieszkających w gospodarstwie i ich wesołych przygodach.

 DSCN1837a1

 

Wpis A.S.

 

czwartek, 29 września 2016

We wrześniu bibliotekarka spotkała się z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 31 na głośnym czytaniu bajek.

Przedszkolaki z najmłodszej grupy wysłuchały bajki Francesci Lopez pt. "Poznajemy świat".Dzieci z grupy "Motylki" i "Biedronki" wysłuchały opowiadania Elżbiety Kiernickiej pt. "Borsuk Anatol".

Wpis A.S.

 

 

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10