| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

Wpisy z tagiem: przedszkole

wtorek, 27 czerwca 2017

W czerwcu w Miejskim Przedszkolu nr 31 odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym bajkoczytanie.

Przedszkolaki z grupy "Biedronki" wysłuchały opowiadania G. Wagener pt. "Wilczek".

"Wilczek" to opowiadanie o akceptacji i tolerancji. Mały Wilczek nie jest taki sam jak inne wilki. Nie poluje na zające tylko się z nimi bawi, zamiast łowić ryby woli się kąpać w wodzie, a do tego najbardziej na świecie lubi szczaw. Wilczek próbuje się zmienić, ale nie przynosi to żadnego rezultatu. W końcu postanawia się nie zmieniać i zostać takim jaki jest.

Wilczek musi nauczy się siebie akceptować, ale akceptacji też uczą się jego rodzice i przyjaciele.

Opowiadanie zostało zilustrowane przez Józefa Wilkonia.Dzieci z grupy "Motylki" wysłuchały jednego z opowiadań zawartych w książce J. Landak pt. "Mali przyjaciele. Dziecięcy świat przygód".

W tej książce znajdują się wesołe opowiadania opisujące przygody dzieci w ZOO, otrzymanie paczki z prezentami, zabawę w teatrzyk, pierwsze dni w przedszkolu, czy przygotowanie niespodzianki dla rodziców. Dzieci razem z bohaterami bawią się, poznają otaczający świat, przeżywają pozytywne emocje. Najmłodsza grupa przedszkolaków wysłuchała opowiadania S D. Rogeona pt. "Piotruś zgubił swojego króliczka".

Bohaterem książeczki jest sprytny, ciekawy wszystkiego, psotny chłopiec Piotruś. Pod nieobecność rodziców razem ze swoim wiernym pieskiem Maksiem, każdego dnia przeżywa wiele przygód.

 

Wpis A. S. 

 

niedziela, 21 maja 2017

W maju, w Miejskim Przedszkolu nr 31 bibliotekarka spotkała się z dziećmi na  głośnym czytaniu bajek.

Najmłodsze dzieci z grupy "Kotki" wysłuchały opowiadania z serii  "Ach te zwierzaki" i krótkiego wierszyka Jana Brzechwy pt. "Jajko"

 

Przedszkolaki z grupy "Motylki" wysłuchały opowiadania z książki Daniela Jorisa pt. "Artur i czarodziejska księga". Jest to historia małego chłopca, który na strychu znalazł starą książkę z magicznymi zaklęciami. Dzięki nim potrafi zamieniać się w różne zwierzęta. I teraz, nie ruszając się z domu może przeżywać różne przygody, towarzyszy mu wesoła myszka - Karolek.

Wpis A. S.

sobota, 13 maja 2017

12 maja 2017 r. w ramach Tygodnia Bibliotek Filia CIS zorganizowała dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 31 zajęcia literacko-plastyczne pt. "Korowód bajek".

Wzięły w nich udział przedszkolaki z grupy "Motylki'.

W trakcie zajęć dzieci wysłuchały opowiadania Wiesława Drabika pt. "Korowód bajek". Po przeczytaniu książeczki rozmawialiśmy z dziećmi o ulubionych, baśniowych postaciach. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na zagadki dotyczące bohaterów znanych z bajek.

Na zakończenie dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych.

 

Wpis A.S.

 

środa, 26 kwietnia 2017

20 kwietnia b.r.  z przedszkolakami  z Miejskiego Przedszkola nr 31 spotkała się  bibliotekarka na głośnym czytaniu bajek.

Dzieci z grupy "Biedronek" wysłuchały wesołych opowiadań z książki   Claire Freedman "Wiosenne niespodzianki".

Bohaterowie książki to Rudasek i Kłapouszek. Oto nadeszła już wiosna, nastał czas wiosennych porządków.  Rudasek i Kłapouszek mają dużo pracy w ogródku, wkładają więc kalosze i pędzą na dwór.  Ale zaskakują ich coraz to nowe, wiosenne niespodzianki... 

Przedszkolaki z najmłodszej grupy wysłuchały kilku opowiadań z książki Agnieszki Frączek "Babcia bajki opowiada".

 O piesku Burku, osiołku Guciu, kurczątkach, strachu na wróble, echu mieszkającym w studni i jeszcze wielu bohaterach.   

Wpis A. S.

poniedziałek, 24 kwietnia 2017

W kwietniu b.r. Filia CIS z okazji Międzynarodowego Dnia  Książki Dla Dzieci zorganizowała dla przedszkolaków  imprezę         „W bajkowym świecie Krecika”. Bohaterem zajęć był lubiany przez wszystkie dzieci Krecik.

Dzieci  z Miejskiego Przedszkola nr 31 wysłuchały krótkiego opowiadania o tym jak wygląda kret, gdzie mieszka, czym się żywi i czy jest pożyteczny.

Bibliotekarka przeczytała fragmenty opowiadania Zdenka Milera pt. „Krecik i zielona gwiazda”, którego bohater,  mały Krecik znajduje prawdziwy skarb.

dobre-ksiazki.com.pl

Dużą radość sprawiło przedszkolakom  rozwiązywanie  zagadek dotyczących Krecika i jego przyjaciół oraz  układanie puzzli. 

Ostatnią częścią przygotowanych zajęć dla dzieci było kolorowanie obrazków, przedstawiających Krecika i inne popularne postaci z bajek.

 

Na zakończenie  pokolorowane obrazki zostały uwiecznione w  przedszkolnej mini galerii.
Wpis A.S.
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10