| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi

Profilaktyka '16

czwartek, 17 listopada 2016

03. listopada 2016 zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne pt "Dopalacze - nie żyj złudzeniami". Warsztaty odbyły się w ramach programu profilaktycznego "Bądź wolny od uzależnień".

Warsztaty miały na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat dopalaczy i  ich destrukcyjnego działania na zdrowie fizyczne i psychiczne.  Uświadomiły dzieciom jak ważne jest podejmowanie w życiu właściwych decyzji. Pomogły zrozumieć czym jest asertywność  i jej znaczenie w
grupie rówieśniczej,  czym jest manipulacja i jak się przejawia.

Wpis A.S.środa, 10 sierpnia 2016

Realizacja
programu profilaktycznego

pt. „Bądź wolny od uzależnień”.

Warsztaty artystyczne:

plener, projektowanie graficzne
- plakat, komiks, ilustracja.

CEL:

- Propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne formy
spędzania wolnego czasu, rozwój
intelektualny, kontakt ze sztuką.

- Rozwijanie zainteresowań i uświadomienie
zdolności artystycznych. 

Fotorelacja, wpis, foto: J.O. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 wtorek, 14 czerwca 2016

Filia CIS zaprosiła dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 na przedstawienie Teatru EDU-ARTIS pt. "W domku Baby Jagi". Po zakończonym przedstawieniu dzieci wzięły udział  w warsztatach „Kolorowy Talerz”  przygotowanych przez aktorów teatru „EDU-ARTIS”.

"W domku Baby Jagi" to spektakl o zdrowym stylu życia, którego bohaterami są postaci znane z baśni Jaś i Małgosia.

Celem przedstawienia było zachęcenie dzieci do zmiany swoich nawyków żywieniowych. Pokazanie, że jedzenie słodyczy, czipsów nie jest zdrowe. Dzieci dowiedziały się dlaczego warto dbać o zdrowie, jakie są  zalety jedzenia warzyw i owoców.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, chętnie odpowiadały na pytania oraz ćwiczyły i tańczyły  razem z aktorami.

Tematyka warsztatu "Kolorowy talerz" również dotyczyła zdrowego odżywiania. Warsztat miał na celu naukę właściwych nawyków żywieniowych.

Poprzez wspólną zabawę, taniec, piosenki dzieci zaznajomiły się z zasadami zdrowego odżywiania. Imprezy zorganizowano w ramach programu "Bądź wolny od uzależnień"

 

Wpis A.S.

sobota, 11 czerwca 2016

31.05.2016 w ramach Tygodnia Profilaktyki w Centrum Inicjatyw Społecznych Stara Bykowina na zaproszenie Filii CIS przyjechał z dwoma przedstawieniami  Teatr "Moralitet". W przedstawieniach uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 23 wraz z nauczycielkami.

"Smoczy festyn" to spektakl, który propaguje  zdrowy tryb życia. Pokazuje jak ważnymi dla naszego zdrowia są zdrowe żywienie i ruch fizyczny. 

Przedstawienie ma bajkowy, wesoły charakter.

"Na przedmieściach Królestwa Króla Lu, Smoki urządzają Smoczy Festyn. Smoki są dziwnymi osobnikami, gdyż nie żywią się Królewnami...  tylko warzywami i owocami. Słowem, preferują zdrowe odżywianie.  

Smoczy festyn zapowiada się atrakcyjnie: będą pieczone banany na smoczym ogni i jabłka w cieście wprost ze smoczego gardła.  Ponadto Smoki potrafią puszczać sztuczne ognie wprost ze swych smoczych gardeł. Każdego  Smoki ugoszczą gorącą herbatką malinową z miodem wprost ze swojej pasieki.

Żeby móc uczestniczyć w Smoczym Festynie wystarczy spełnić tylko jeden warunek,  trzeba się zdrowo odżywiać.

O tym wszystkim Misio Zdzisio dowiedział się ze swej książeczki, którą czytała mu Mama.  Zdzisio słuchając bajeczki o Smoczym Festynie niespodziewanie zasnął i nagle…

Nagle znalazł się w komnacie Króla Lu i o tym co dalej się działo, opowiada przedstawienie "Smoczy festyn". 

Przedstawienie zorganizowała Filia CIS w ramach programu profilaktycznego "Bądź wolny od uzależnień".

 

Wpis A.S.